Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Adam Andruszkiewicz prezesem krajowym Młodzieży Wszechpolskiej

W Częstochowie zakończył się krajowy zjazd Młodzieży Wszechpolskiej. Nowym prezesem organizacji, na dwuletnią kadencję, został wybrany Adam Andruszkiewicz z Podlasia. 

 Andruszkiewicz w swoim przemówieniu podkreślał, że głównym zadaniem Młodzieży Wszechpolskiej jest ,,budowa nowej, narodowej elity''. Odnosząc się do oceny stanu państwa polskiego stwierdził, że III RP jest państwem ,,żałosnym, nie mającym szacunku na arenie międzynarodowej'' zaś na ,,gruzach obecnego systemu, Wszechpolacy będą budować Wielką Polskę.''

 Zapowiedział także rozliczenie obecnej klasy politycznej poprzez budowę Ruchu Narodowego:

,,W realizacji tego celu, ma służyć nam Ruch Narodowy - nasze polityczne ciało, które sami stworzyliśmy. Które od roku bierze udział w starciach wyborczych i poprawia swoje rezultaty. Ruch Narodowy jest naszą wielką szansą. Nadzieją na realne zmiany w kraju, których nie da się przeprowadzić, będąc poza teatrem polityki


Od redakcji: Adam Andruszkiewicz jest naszym redakcyjnym kolegą, goszczącym również na łamach kwartalnika Myśl.pl. W imieniu całej redakcji, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy powodzenia na nowym stanowisku!

PS

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy