Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Leszek Żebrowski spotkał się z Polakami w Austrii

W sobotę w Wiedniu odbyło się spotkanie ze znanym historykiem Leszkiem Zebrowskim zorganizowane przez Wiedeńską Inicjatywę Narodową oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, na które przybyło kilkadziesiąt osób.

Pan Żebrowski przedstawił pasjonujący wykład o tytule "Kto cię wygnał emigrancie?". Mówił między innymi o aparacie sowieckiej propagandy w II Rzeczpospolitej, o położeniu Polski między ludobójczymi ideologiami lat 30, o czasach okupacji i powstania antykomunistycznego, o elitach czasów PRLu czy o elitach na emigracji. Poruszany był również temat rozliczenia systemu komunistycznego. W ramach spotkania również świętowano rocznicę powstania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej. Prezes Robert Koralewski oraz wiceprezes David Staszkiewicz przedstawili dotychczasowe osiągnięcia najbardziej aktywnej społecznie organizacji polonijnej w Austrii. Ponadto ogłoszono wejście w struktury federacji organizacji polonijnych "Forum Polonii". Głównym celem Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej w najbliższym czasie będzie uzyskanie statusu grupy narodowościowej Polaków w Austrii, który stanowi jedyną możliwość, aby zapobiec wynarodowieniu młodego pokolenia emigrantów.

PS

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy