Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Chińczycy przejmują Pirelli

China National Chemical Corporation (ChemChina) uzgodniło przejęcie włoskiego koncernu oponiarskiego Pirelli za 7,1 mld EUR, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Największy akcjonariusz koncernu oponiarskiego Pirelli prowadził negocjacje z ChemChina, które w przypadku powodzenia doprowadzą do oferty przejęcia włoskiej spółki. W niedzielę chińska spółka ogłosiła, że zamierza przejąć włoski koncern oponiarski. Zgodnie z zapowiedziami, najpierw China National Tire & Rubber, spółka zależna ChemChina, przejmie 26,2 proc. akcji Pirelli od jego największego akcjonariusza, włoskiej spółki holdingowej Camfin. Potem ogłosi wezwanie na pozostałe akcje. Transakcje będą zawierane po 15 EUR za akcję, co wycenia Pirelli na 7,1 mld EUR bez uwzględniania długu sięgającego ok. 1 mld EUR. Chińczycy rozważają wycofanie Pirelli z giełdy.

W piątek przecieki o transakcji spowodowały, że akcje Pirelli osiągnęły największą wartość od 25 lat, a ich kurs przekroczył 15 EUR.

Chińczycy zapowiadają, że wskażą nowego szefa rady dyrektorów Pirelli. Dotychczasowy, Tronchetti Provera, który zaczął pracować w spółce w 1986 roku po poślubieniu członkini rodziny założycieli Pirelli, obejmie stanowisko prezesa.

Rynek spekuluje, że przejęcie Pirelli przez Chińczyków pozwoli rosyjskiemu koncernowi naftowemu Rosneft, akcjonariuszowi Camfin, zmniejszyć zaangażowanie we włoskiej spółce.

Źródło: www.pb.pl

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy