Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Zgierscy narodowcy za czystym środowiskiem

22 czerwca zgierscy działacze Ruchu Narodowego przeprowadzili happening "Zielony Zgierz". W ramach happeningu rozdawali zgierzanom ulotki informujące o zagrożeniach dla zgierskiego środowiska naturalnego, jednocześnie prezentując ubiór, w którym już niedługo trzeba będzie się po Zgierzu poruszać.

Poniżej treść oświadczenia Ruchu Narodowego w Zgierzu:

Dokonane w ostatnich tygodniach skażenie, nieznanego pochodzenia chemikaliami rzeki Bzury, co do którego można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że zostało dokonane przez jeden z zakładów przemysłowych, zobrazowało słaby stan ochrony środowiska w naszym mieście.

 

Niestety, o ile nawet dwa ostatnie incydenty dałoby się wytłumaczyć, to nie możemy nie zauważyć „bomb” ekologicznych – jakie, niczym miecz Damoklesa - wiszą od dłuższego czasu nad naszym miastem. Dotyczy to zwłaszcza nielegalnego składowiska odpadów poprzemysłowych na terenach byłych Zakładów „Boruta” oraz mającą niebawem powstać spalarnię śmieci niebezpiecznych.

Dwa takie potencjalne niebezpiecznie dla wody i powietrza obiekty w odległości zaledwie kilometra – dwóch od największych skupisk ludności miasta, przy bezsilności władzy, jest śmiertelnie niebezpieczne dla mieszkańców miasta.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie stanem ochrony czystości środowiska naturalnego w Zgierzu, jednocześnie wzywamy władze samorządowe, agencje państwowe oraz organy ścigania do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w celu ujęcia sprawców skażeń, a także wzmocnienia mechanizmów nadzoru nad potencjalnie szkodliwymi przedsiębiorstwami.

Apelujemy też o rozsądek w doborze sprowadzanych do Zgierza inwestorów, aby smutne wypadki zanieczyszczenia środowiska w naszym mieście nie powtarzały się. Kilka miejsc pracy nie jest warte zdrowia nas wszystkich.

 

 

Kamil Klimczak- pełnomocnik RN na powiat zgierski.                             

 

                       

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy