Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Akcja "Mogiłę Dziada ocal od zapomnienia"

Już za dwa tygodnie 532 wolontariuszy wyruszy do 85 Kresowych miejscowości (Ukraina) w celu niesienia pomocy dla Polaków oraz zaprowadzenia porządku na Kresowych cmentarzach.Wyruszają oni na Kresy na ratunek Polskiej historii i Polakom pozostałym na Kresach. Jeden naród ponad granicami ! Organizatorzy akcji zachęcają by sprawdzić czy będą w Państwa stronach.

Już po raz szósty Wolontariusze jadą na Kresy by ratować zapomniane i zaniedbane kresowe nekropolie. Tym razem odwiedzą 4 Kresowe województwa i I RP, aż 85 miejscowości! Dzięki akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” wielu młodych ludzi ma możliwość aktywnego uczestnictwa w odnowie i sprzątaniu mogił Polskich przodków. Młodzież ma naprawdę ogromny potencjał i chce pomagać – i między innymi, właśnie dzięki takim ludziom ta inicjatywa ma sens, a zainteresowanie ze strony osób młodych, jest naprawdę imponujące.

Wolontariusze przeznaczają swój wolny czas, by pomóc w działaniach, które w tym roku będą wyjątkowo ambitne – 10 dni i aż 85 miejscowości do ‘’ocalenia’’. Uczestnicy akcji będą ratować mogiły naszych pradziadów i nieść pomoc rodakom. Cieszy także fakt, iż z roku na rok przybywa chętnych do pomocy – to oznacza, że wspólna praca nie idzie na marne. Do zobaczenia 8 lipca.

Więcej o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/OcalOdZapomnienia/photos/pcb.516266541858228/516265795191636/?type=1&theater

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy