Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

ONZ: Broni chemicznej w Syrii użyli rebelianci

Pretekstem do ataku USA i jego sojuszników na Irak w 2003 r. było rzekome posiadanie przez Saddama Husajna broni masowego rażenia, której nigdy tam nie znaleziono. W ostatnich latach dozbrajanie syryjskiej opozycji przez Zachód było motywowane m.in. użyciem przez wojska rządowe broni chemicznej. Tymczasem z opozycji syryjskiej wyłoniło się krwawe Państwo Islamskie, a członkowie komisji ONZ mówią, że to właśnie rebelianci syryjscy użyli broni masowej zagłady.

Agencja Reuters cytuje członków niezależnej komisji Organizacji Narodów Zjednoczonych, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie używanie broni chemicznej w trakcie konfliktu syryjskiego.

Członek komisji Carla del Ponte, dawna oskarżyciel w ramach Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. byłej Jugosławii, mówi o „silnych, konkretnych, ale nie niezachwianych podejrzeniach” co do przypadków użycia gazu bojowego sarin w czasie syryjskiego konfliktu. Zostały one wzmocnione przez wywiady z ofiarami oraz lekarzami, którzy je leczyli. Według Del Ponte wskazywały one na „użycie [broni chemicznej] przez stronę opozycyjną, rebeliantów, nie przez władze”. Oprócz grupy Del Ponte dochodzenie w sprawie przeprowadzanie ataków gazowych w Syrii prowadzi jeszcze jedna komisja bezpośrednio pod auspicjami Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki-Moona.

Rzekomy atak chemiczny wojsk Asada omal nie doprowadził do interwencji amerykańskiej w Syrii. USA i inne kraje zachodnie nadal zbroją rebeliantów.

 

DZ

 

źródło: kresy.pl

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy