Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Łódzka odsłona akcji „Swój do swojego po swoje”

W Łodzi ruszyła inicjatywa „Swój do swego po swoje”. W dniach 21-23 listopada odbywa się akcja plakatowania osiedlowych sklepów oraz targowiska na osiedlu „Zarzew”. Akcja na celu promowanie patriotyzmu konsumenckiego, czyli zachęcenie do kupowania rodzimych produktów w polskich sklepach ( więcej informacji w artykule : http://narodowalodz.pl/index.php/17-wiadomosci/638-konsumencki-patriotyzm-czyli-swoj-do-swego-po-swoje oraz na stronie : https://www.facebook.com/SwojDoSwegoPoSwoje).

Skąd się wziął pomysł na akcję w Łodzi? Zauważyliśmy, że w naszym mieście powstaje coraz więcej dużych sklepów, tak zwanych „sieciówek”, natomiast małe sklepy osiedlowe są z tego powodu zamykane – tłumaczy Przemysław Kicowski z Ruchu Narodowego Łódzkie. - Kiedy na moim osiedlu, na Zarzewie w ekspresowym tempie zaczynał powstawać Lidl, stwierdziłem że trzeba zacząć coś robić, aby ratować lokalny ryneczek oraz sklepy osiedlowe. Szczególnie, że właścicielami wielu z nich są mieszkańcy osiedla „Zarzew”, którzy mogą stracić źródło dochodu.

Na tę chwilę plakaty zostały rozdane i rozwieszone na jednym osiedlu, ale niedługo inicjatywa obejmie większą część naszego miasta. Polska gospodarka opiera się na małych oraz średnich przedsiębiorcach, dlatego musimy robić wszystko, aby ich wspierać, ponieważ ich upadek może przynieść katastrofalne skutki dla całego narodu

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy