Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

V Kongres Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie

W dniach 16-17 czerwca w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie odbył się V Kongres Innowacyjnej Gospodarki pod hasłem przewodnim „25+ Sukces wymaga zmian!” Pierwszy dzień Kongresu (tj. 16.06 ) otwarto przemową m.in. Pana Andrzeja Arendarskiego - Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.

Tegoż również dnia odbyła się debata pod nazwą  „Okrągły Stół III RP”, w której to zaproszeni prelegenci dywagowali nad tym czy ponad 20 lat wolności Polski, sprawiło, że jest ona  na takim etapie swojego rozwoju gospodarczego oraz politycznego, że można uznać ją za kraj zachodnioeuropejski.

Kolejnym punktem programu tegorocznego Kongresu była debata pod nazwą „Okrągły Stół polskiego Biznesu” – udział w przedmiotowym panelu należał do przedstawicieli najbardziej uznanych prywatnych przedsiębiorców, którzy rozważali nad dalszą perspektywą rozwoju Polski w Unii Europejskiej oraz nad tym jaki wpływ na rozwój polskich spółek dotychczas odegrała więź europejska.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu była debata zatytułowana „Okrągły Stół Polskich Metropolii: Kompleksowe wyzwania – innowacyjne miasta” zrzeszająca Prezydentów miast m.in. Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Rzeszowa, Bydgoszczy oraz Białegostoku oraz raport KPMG: „Dojrzałość innowacyjna przedsiębiorstw w Polsce” zaprezentowany przez Szef zespołu ds. ulg i dotacji w KPMG w Polsce.

Drugi dzień V Kongres Innowacyjnej Gospodarki rozpoczęto od przemowy Gościa Specjalnego Prezesa Consumer Electronics Association (Stowarzyszenia Elektroniki Użytkowej) Pana Gary’ego Shapiro

Debatę zatytułowaną „Paczkomaty InPost: Od małych skrytek do wielkiego międzynarodowego sukcesu” moderował Pan Rafał Zgorzelski - Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych. Do dyskusji zaproszono czołowych przedstawicieli oraz prekursorów tej dziedziny:

Rafał Brzoska, Prezes Grupy Integer.pl

Janusz Jank, Dyrektor ds. Strategicznych Relacji Biznesowych, InPost

Jakub Ratajczak, Dyrektor Zarządzający easyPack

Joanna Szalacha-Jarmużek, prezes Fundacji Kazimierza Wielkiego

Marian Szołucha, ekspert Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego

 

Po raz kolejny poddano pod dyskusje tematy takie jak:  „Energetyka: Polityka Klimatyczno-Energetyczna UE do roku 2030”,  „25+ Digitalizacja świata”, „Medycyna 25+ e-medycyna?” oraz „Transport 25+ innowacyjna kolej”,

Tegoż również dnia, Prezes Towarzystwa Ekonomistów Polskich przedstawił raport pod nazwą „25+ Jak zapewnić Polsce kolejne 25 lat sukcesu? Od podwykonawcy do kreatora”.

Zwieńczeniem tegorocznego, już V Kongresu Innowacyjnej Gospodarki było wręczenie nagród Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej „Innovatica”. Wyróżniony nagrodą w kategorii „Osobowości innowacyjnej” został Pan Rafał Brzoska - Prezes Grupy Integer.pl. W kategorii „Innowacyjne rozwiązanie” nagrodzono Zespół badawczy z Politechniki Krakowskiej oraz w kategorii „Innowacyjna firma” wyróżniono Spółkę Drutex S.A.

 

(MS)

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy