Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Koncert symfoniczny Tadka oraz chóru i orkiestry Paasionart "Ku Twojej Pamięci Witoldzie Pilecki"

Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego na koncert "Ku Twojej Pamięci Witoldzie Pilecki" rapera Tadka w asyście chóru i krakowskiej orkiestry symfonicznej Passionart. Wydarzenie odbędzie się w ramach trasy koncertowej Burza 2014 oraz Łódzkiego Tygodnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem 19.05 - 25.05.2014 r.

O KONCERCIE

Wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/604036129692959/

Koncert "Ku Twojej Pamięci Witoldzie Pilecki", to gwarancja spędzenia poniedziałkowego wieczoru w patriotycznej, rodzinnej oraz podniosłej atmosferze. Symfoniczne koncerty Tadka są wydarzeniami, które w wielu miastach Polski przyciągają tłumy na widownię, zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Za pomocą muzycznego przekazu w niebanalnej formie artysta opowiada "niewygodną prawdę" tyczącą się najnowszej historii naszej Ojczyzny oraz przypomina często wyklętych narodowych bohaterów takich jak rtm. Witold Pilecki, mjr. Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko", Danuta Sedzikówna "Inka" i wielu innych.

Podczas koncertu zagra dla Państwa także łódzki zespół blues-rockowy Kery Band, oczywiście w patriotycznym repertuarze.

DATA KONCERTU: Poniedziałek, 19 maja, poniedziałek, godzina: 19.00 - 21.00

Miejsce: ul Żubardzka 2A, Łódź, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej

Koszt biletu wynosi 18 zł w promocji z płytą Tadka.

Cena obejmuje wejściówkę oraz do wyboru jedną z dwóch patriotycznych płyt Tadka "Niewygodna Prawda", lub "Niewygodna Prawda cz. II". Dla osób, które są już posiadaczami wymienionych albumów zamiast płyty przewidziane mamy wpinki z symbolem Polski Walczącej.

Kontakt w sprawie biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy