Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Koncert pamięci Pileckiego rozpoczął Tydzień Bohaterów w Łodzi

Koncertem "Ku Twojej Pamięci Witoldzie Pilecki" w Akademii Muzycznej rozpoczął Łódzki Tydzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem organizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego pod  patronatem Oddziału Łódzkiego IPN.

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy regionu łódzkiego po same brzegi wypełnili nową salę koncertową Akademii Muzycznej. Ponad dwugodzinny koncert uświetniły występy łódzkiego zespołu blues-rockowego Kery Band oraz gwiazd wieczoru raperów Tadka Polkowskiego oraz Bosskiego Romana w akompaniamencie krakowskiego chóru i orkiestry Passionart.

Zarówno występ łódzkich muzyków jak i krakowskiego składu hiphopowo - symfonicznego został nagrodzony owacją na stojąca. Oczywiście nie obyło się bez bisów. Na koniec organizatorzy przygotowali ceremonię podczas której uhonorowali kombatantów,  lokalnych bohaterów walki z totalitaryzmem, a także podziękowali muzykom oraz sponsorom. Po wyjściu z Akademii na uczestników wydarzenia czekała miła niespodzianka w postaci oprawy poświęconej rtm. Pileckiegmu przygotowanej przez kibiców z Żabieńca.

Następnego dnia krakowscy raperzy Tadek oraz Bosski Roman w tylko hip-hopowej wersji zagrali patriotyczny koncert w jednym z łódzkich gimnazjów oraz w domu poprawczym. Przypominamy, że już w tym tygodniu kolejne wydarzenia w ramach Łódzkiego Tygodnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem 19.05 - 25.05.2014 r.

Piątek 23 maja 2014

Kutnowykład Leszka Żebrowskiego n.t. "Wymiana elit w PRL po 1945 roku" - godz. 16:00 -  budynek WSGK w Kutnie ul. Lelewela 7 - org. Klub Myśli.pl oraz Obóz Narodowo-Radykalny w ramach PŚPRŁ

Łęczyca: wykład Leszka Żebrowskiego n.t. "Narodowe Siły Zbrojne" - 13:00, al. Jana Pawła II 2 - org. Klub Myśli.pl oraz Młodzież Wszechpolska w ramach PŚPRŁ

Łódź: wykład Tadeusza Płużańskiego "grupa Rotmistrza Witolda Pileckiego" - 18:00, Tuwima 34, Sala Kinowa Stow. Robotników Chrześcijańskich w Łodzi - org. Klub Myśli.pl w ramach PŚPRŁ

Sobota 24 maja 2014

"Marsz Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego" - 13:00, rozpoczęcie przed Kościołem Św. Teresy przy Rondzie Solidarności Witolda Pileckiego. Zakończenie oraz część stacjonarna pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu.

Niedziela 25 maja 2014

Koncert "Dlaczego dziś za siebie nie umieramy?" ku pamięci Żołnierzy Wyklętych - godz. 19:00 - Kościół Pasjonistów przy Al. Pasjonistów 23 w Łodzi - spektakl muzyczny w wykonaniu zespołu ALL'ARME -  wstęp wolny

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy