Dziś jest sobota, 18 listopada 2017 roku. Imieniny : Klaudyny, Romana, Tomasza

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

„Mity przeciwko Polsce” nominowane do nagrody Mackiewicza

„Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm” Leszka Żebrowskiego znalazły się w gronie najlepszych książek prawicowych 2013 roku.

Książka ta to wybór tekstów publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski oraz polityki, które ukazywały się na łamach tygodnika „Nasza Polska”. Artykuły poruszają kontrowersyjne zagadnienia polsko-żydowskie, a także dzieje środowiska komunistycznego z okresu II wojny światowej oraz PRL. Książkę zamyka obszerne podsumowanie autora na temat zmian, jakie zaszły (i nie zaszły) w Polsce po 1989 roku.  Pisana z zacięciem, z humorem, ze swadą, bez kompleksów, wykrzyczana w twarz, gniewna, dumna, buntownicza, sardoniczna, zaangażowana. A jednocześnie staranna w badaniach, zupełnie nie dziennikarska głębia szperania w źródłach. Leszek jest nieubłagalnym tropicielem fałszerstw historycznych i nie poddaje się politycznie poprawnym modom - napisał o „Mitach” w słowie wstępnym Marek Jan Chodakiewicz.

Leszek Żebrowski jest ekonomistą, historykiem i publicystą. Od lat 80. Prowadzi badania z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego. Uznawany jest za najwybitniejszego znawcę historii Narodowych Sił Zbrojnych.

 Książka została wydana przez Wydawnictwo Capital w serii „Biblioteka Naszej Polski”. Wydawnictwo to specjalizuje się w publikacji książek o tematyce prawicowej. Dotychczas wydało już tytuły takie jak „Oprawcy” Tadeusza M. Płużańskiego, „Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego, „Potępić UPA” Wiktora Poliszczuka. Ostatnio wydawnictwo wydało kolejną książkę Leszka Żebrowskiego „Paszkwil Wyborczej’

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza przyznawana jest „za książki odznaczające się wybitnymi walorami literackimi oraz tematyką ważną kulturowo, społecznie lub politycznie”. W skład Kapituły nagrody wchodzą wybitni prawicowi publicyści. Wyróżnienie przyznawane jest co roku. Rozdanie tegorocznej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odbędzie się 11 listopada w Warszawie.  

Bliższych informacji udziela

Jarosław Kornaś

Wydawnictwo Capital

Tel. 533 496 436

Mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sklep Wydawnictwa Capital www.capitalbook.pl

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy