Dziś jest sobota, 18 listopada 2017 roku. Imieniny : Klaudyny, Romana, Tomasza

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Polecamy

"Oprawcy polskich patriotów i ich następcy"

Taki tytuł będą miały wykłady Tadeusza Płużańskiego, historyka, publicysty, prezesa Stowarzyszenia „Łączka” i autora bardzo ważnych pozycji książkowych, które pomagały odkryć i zrozumieć jak doszło, jak przebiegało i do czego doprowadziło mordowanie naszych patriotów.

Tadeusz Płużański jest także przedstawicielem pokolenia Wilcząt. Jego ojciec prof.Tadeusz Płużański był członkiem grupy rtm. Witolda Pileckiego. Zapraszamy na pokaźną dawkę historii jaą trudno znaleźć tam gdzie powinno być to oczywiste.

Spotkania organizują: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Pogórzańskie, Ruch Narodowy, Kongres Nowej Prawicy i Dom Kultury w Tuchowie. Jak zawsze przy tego rodzaju spotkaniach będzie możliwość nabycia książek naszego Gościa. Patronat medialny objęły: portal myśl24.pl i Tuchowskie Wieści.

Spotkania odbędą się 4 marca 2016 roku w:

Nowym Sączu Restauracja „Panorama” ul. Romanowskiego 6 o godz. 16.30

Tuchowie Dom Kultury ul. Chopina 10 o godz. 20.00

 

w imieniu organizatorów zapraszam

Dariusz Janusz Strzelczyk

Kresowy kalendarz kupujesz - Polaka na wschodzie ratujesz!

Rozpoczynamy sprzedaż kalendarzy cegiełek - 100 proc. dochodu przeznaczone na pomoc naszym rodakom na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Ty zyskujesz piękny kalendarz o kresowej tematyce, a my dzięki temu możemy pomagać potrzebującym rodakom!

Kalendarze można kupić osobiście we Wrocławiu lub poprzez portal Allegro. Cegiełka kosztuje 10 zł + koszty wysyłki w przypadku Allegro. Klikając w link, przechodzisz do zakupu kalendarza. Wybierz pakiet dla siebie, w przypadku jednej, dwóch i trzech sztuk za wysyłkę płacisz tyle samo. Przy zakupie 10 sztuk jednocześnie cena wysyłki nieznacznie rośnie.

Punkt stacjonarny znajduje się we Wrocławiu, u zbiegu ulicy Kotlarskiej oraz placu Nowy Targ. 
Kalendarz jest w formie naściennej. Wykonali go profesjonalni graficy. Oprócz stron typowo kalendarzowych, zawiera również kresowe kalendarium, zdjęcia z zabytkami i nekropoliami oraz naszymi rodakami, a także opis wszystkich cmentarzy remontowanych w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Może okazać się doskonałym prezentem na święta dla Twojego dziadka lub babci.

Jesienne spotkania edukacyjne

Zapraszamy na spotkania z Leszkiem Żebrowskim - publicystą, historykiem, autorem wielu bezcennych wydawnictw przywracających nam wszystkim prawdziwą historię, nieskażoną lewacką manipulacją.

 

O takiej historii nasza młodzież nie usłyszy w szkole, gdzie wszystko zaczęło się 4 czerwca 1989 roku, a wszystko co było wcześniej jest sprowadzane do folkloru, do eventów w prezydenckim stylu "orzeł może". Dzięki takim osobom jak nasz Prelegent i Jemu podobni można wielu przywrócić właściwe znaczenie naszej historii.

 

Spotkania wspólnie zorganizowały środowiska antysystemowe takie jak Związek Żołnierzy NSZ Koło Pogórzańskie, Narodowe Gorlice, Narodowy Nowy Sącz, Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy.

 

21.11.2015 r./Nowy Sącz/godz.14.00/ Hotel Panorama ul. Romanowskiego 4

21.112015 r./Gorlice/godz.18.00/ Państwowa Szkoła Muzyczna w Gorlicach ul. Wróblewskiego 12

 

 

Warto wiedzieć

Nakładem Wydawnictwa Dębogóra w Poznaniu oraz pod patronatem medialnym portalu myśl24.pl i kwartalnika myśl.pl ukazała się najnowsza książka dr-a Dariusza Piotra Kucharskiego pt. Warto wiedzieć. Na jej stronicach autor przywołuje ciekawe i często mało znane fakty z przeszłości narodu polskiego oraz przedstawia szereg interesujących analiz dotyczących życia współczesnej Polski, poczynając od Powstania Styczniowego, aż do problemów lat współczesnych. Przypomina m.in. polskie idee, kod charakteryzujący i wartościujący Polaków, działania polskiej dyplomacji w 1920 roku. Autor przedstawia także niemieckie plany ataku na II Rzeczpospolitą w pierwszych latach jej istnienia, przy czym opisuje szkolenia, sposoby i metody działania agentów sowieckich w międzywojennej Polsce. Co jednak szczególnie ważne, na łamach swej książki Kucharski przypomina historię ludobójstwa społeczności polskiej żyjącej w międzywojniu w ZSRS, przedstawia pierwsze wyliczenia strat materialnych Polaków i Polski w XX wieku spowodowanych działaniami rosyjskimi, a wreszcie ukazuje problem nieuregulowanych spraw własnościowych w III RP i ich wpływ na budowanie wolnego narodu. 

Lektura zdecydowanie godna poświęcenia chwili czasu, dla przypomnienia bądź poznania najważniejszych wątków z historii narodu polskiego oraz jej wpływu na współczesne jego losy.

POLECAMY, bo warto wiedzieć. 

Rozmowy z dziećmi Wyklętych

Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego oraz Olsztyński Klub Myśl.pl zapraszają na spotkanie z p. Kajetanem Rajskim autorem książki „Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”. Spotkanie odbędzie się dnia 2 października 2015 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Działdowo przy ul. Zamkowej 12. Serdecznie zapraszamy.

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy