Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Ruch Narodowy musi walczyć na każdym froncie i w każdej chwili (Myśl.pl nr 29)

W 29. numerze kwartalnika „Myśl.pl” dzięki dr Bartoszowi Józwiakowi i jego publikacji  „Ruch Narodowy musi walczyć na każdym froncie i w każdej chwili”, mamy okazję jeszcze lepiej zrozumieć dlaczego Narodowcy wchodzą na polityczny ring  i dlaczego to właśnie oni zasługują na wysokie noty.

„Ruch Narodowy istnieje. (…) Teraz przychodzi czas na kolejne konsekwentne kroki do  realizacji planu dla Polski.”

Autor swoją publikację rozpoczyna od surowej oceny krajowej areny politycznej:  „Dzisiejsza polska scena polityczna jest strukturą skostniałą i hermetyczną. (…) Jest władza, jest opozycja. Ale wszystkie te elementy są okrągłostołowo reglamentowane. (…) Nie można być bowiem twórczą opozycją, będąc jednocześnie elementem sytemu.” Owa autorska, krytyczna analiza rodzimej polityki zaprowadza odbiorcę do wniosku, gdzie w tym wszystkim jest rola dla Narodowców: „I dokładnie tu tkwi sedno
i istota roli Ruchu Narodowego. (…) Opozycja wpisana w system wierzy w państwo, my wierzymy
w Naród. (…) Dlatego my chcemy ten zgniły, funkcjonujący dziś system obalić i zbudować Nową Polskę, a oni chcą go naprawiać. My chcemy likwidować przyczyny, oni walczyć ze skutkami. (…)  Dlatego też RN nie może stać w miejscu.”-
dodaje autor.

„ Z jednej strony musimy przejść do długiego marszu odzyskującego polskie umysły. (…) Ale z drugiej strony musimy jak najszybciej wejść w sferę walki politycznej o Polskę, bo inaczej nie będziemy godni głoszonych ideałów. (…) Dziś ten kraj jest w stanie pogłębiającej się agonii. Dlatego naszym pierwotnym obowiązkiem jest wziąć za niego odpowiedzialność. My mamy ideały i wizję dla Polski, stąd ten nasz obowiązek walki jest jeszcze większy. (… )Niesiemy nadzieję dużej grupie Polaków. Odwrócenie się od startu wyborczego jest wobec nich zdradą. (…) Przed nami jest wielka szansa, wielka odpowiedzialność i nade wszystko wielka praca. (…) Wojna z nami trwa i się zaostrza. Czas zakończyć wahania i zrobić krok do przodu. Jeśli nie teraz to kiedy? Jeśli nie my to kto? Jeśli Bóg
 z nami, kto przeciw nam?”

Wszystkich, którzy w Ruch Narodowy wierzą, a także tych mniej przekonanych, zapraszamy do lektury całego artykułu. W najnowszym numerze kwartalnika przeczytacie również m.in.: o tykającej bombie demograficznej (Marek Kułakowski), o sytuacji Polaków na Wileńszczyźnie ( dr Krzysztof Kawęcki), o tym, co nowego święci się w Służbie Celnej  (dr Dariusz Piotr Kucharski) oraz o obawach nauczycieli ( Michał Wałach).

Nowy numer „Myśl.pl” to także solidna dawka idei, historii, gospodarki oraz kultury. Jak zawsze na łamach kwartalnika sporo też recenzji, relacji z ciekawych i ważnych wydarzeń  oraz zupełnie nowy dział „Myśl Młodych” redagowany przez młode pokolenie polskich narodowców. Zapraszamy do zakupu oraz lektury !  Kwartalnik dostępny w sieci salonów Empik.

Polecamy!

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy