Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Żebrowski i Lisiak w Małopolsce i Podkarpaciu

Wydawnictwo Capital serdecznie zaprasza na cykl spotkań z Leszkiem Żebrowskim i Ireneuszem Lisiakiem które odbędą się na Podkarpaciu i Małopolsce w dniach 16-19 marca.

Poniżej prezentujemy plan spotkań:

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Sanoku – 16 marca (niedziela) o godz. 17.30 w dolnym kościele parafii Chrystusa Króla, ul. Jana Pawła II 55.

Temat: „Żołnierze NSZ a UPA”.

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim i Ireneuszem Lisiakiem w Myślenicach - 17 marca (poniedziałek) o godz. 19.00 w Domu Katolickim przy ul. 3-go Maja 1A. Temat: "Mity przeciwko Polsce - O zakłamywaniu polskiej historii".

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Tarnowie – 18 marca (wtorek) o godz. 17.00 w Starostwie Powiatowym przy ulicy Narutowicza 38.

Temat: „Narodowe Siły Zbrojne – Fakty i Mity”

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim i Ireneuszem Lisiakiem w Krakowie – 19 marca (środa) o godz. 17.00 w Klubie „Pod Jaszczurami” przy Rynku Głównym 8.

Temat: "Mity przeciwko Polsce - O zakłamywaniu polskiej historii".

Leszek Żebrowski – publicysta, historyk, autor książek „Mity przeciwko Polsce” i „Paszkwil Wyborczej”. Specjalizuje się w historii Narodowych Sił Zbrojnych.

Ireneusz T. Lisiak – publicysta, autor książek „Nie musimy płacić Żydom” i „Żydowscy kolaboranci Hitlera”. Zajmuje się relacjami polsko-żydowskimi oraz polsko-niemieckimi.

Podczas spotkań będzie można kupić książki Wydawnictwa Capital oraz inne pozycję prawicowe.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wydawnictwo Capital

www.capitalbook.pl

 

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy