Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Wydawnictwo Capital na Targach Wydawców Katolickich

Wydawnictwo Capital serdecznie zaprasza na Targach Wydawców Katolickich. Tragi odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie (Plac Zamkowy 4, wejście od strony Wisłostrady), w dniach 3-6 kwietnia.

Przy stoisku numer 1 swoje książki będzie podpisywać cała plejada prawicowych autorów, m.in. Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański.

Poniżej prezentujemy godziny otwarcia oraz plan spotkań z autorami i promowanymi książkami:

Stoisko 3smedia-Capital numer 1

  • 3 kwietnia - czwartek – 10.00 – 18.30

godz. 15.00 Tadeusz Płużański, Bestie, Oprawcy

godz. 16.00 Leszek Żebrowski, Mity przeciwko Polsce, Paszkwil Wyborczej

godz. 17.00 Stanisław Michalkiewicz, Antypolonizm, Polska droga do zniewolenia

  • 4 kwietnia - piątek – 10.00 – 18.30

godz. 16.00 Stanisław Krajski, Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu

godz. 17.00 Jan Engelgard, Stepan Bandera w Kijowie. Kulisy rewolucji na Ukrainie.

  • 5 kwietnia - sobota – 10.00 – 18.30

godz. 12.00 Robert Wyrostkiewicz, Absurdy Postępu

godz. 13.00 Tadeusz Płużański, Bestie, Oprawcy

godz. 14.00 Ireneusz Lisiak, Nie musimy płacić Żydom, Żydowscy kolaboranci Hitlera

godz. 15.00 Wojciech Reszczyński, Zapiski Mohera

godz. 16.00 o. Piotr Andrukiewicz, Bo do radości zostaliśmy stworzeni

  • 6 kwietnia 2014 r. – 10.00 – 17.00

 godz. 13.00 Leszek Szymowski, Operacja Smoleńsk, Zabić komendanta

godz. 14.00 Stanisław Michalkiewicz, Antypolonizm, Polska droga do zniewolenia

godz. 15.00 Adam Wielomski, Dekalog Konserwatysty

 

Ewentualne pytania proszę kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , telefon: 533 496 436

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy