Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Spotkanie o prawie do posiadania broni w Krakowie – patronat Myśl24.pl

Andrzej Turczyn  z Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni  już w najbliższy piątek opowie w Krakowie o tym, jak działa ustawa o broni i amunicji zarówno w teorii, jak i praktyce. Spotkanie z nim organizuje szeroka koalicja krakowskich organizacji wolnościowych i patriotycznych.

Niecodziennie udaje się nam zgromadzić działaczy KoLibra i Stowarzyszenia Libertariańskiego w jednym miejscu. Wiele poglądów tych ludzi jest ze sobą sprzecznych, w dużej ilości spraw są jednak oni ze sobą zgodni. Jedną z nich jest prawo do bronienia siebie i swoich bliskich - mówi Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, jednego ze współorganizatorów spotkania oraz jego pomysłodawca. Kwestia dostępu do broni jest zresztą na pewno tym tematem, który bardzo porusza opinię publiczną. Założeniem stojącym za spotkaniem jest rozmowa z ekspertem, który opowie o faktach, nie o wyobrażeniach na temat uzbrojonego społeczeństwa.  To ważne, bo obecnie w Polsce przeżywamy renesans kultury obchodzenia się z bronią. Strzelectwo staje się coraz popularniejszą rozrywką, coraz więcej osób ubiega się o pozwolenie na broń. Problemem jest wykonywanie ustawy na podstawie której te pozwolenia są przyznawane. Ten temat będzie poruszony na spotkaniu.

Andrzej Turczyn jest adwokatem, członkiem zarządu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Spotkanie z nim odbędzie się w piątek, 20 czerwca o godzinie 18:00 przy ulicy św. Filipa 23/6, w Sali większej kamienicy Archeion.

Organizatorami są Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości oraz oddział Kraków Stowarzyszenia KoLiber. Partnerami spotkania są Republikanie Kraków, Stowarzyszenie Libertariańskie Kraków i Studenci dla Rzeczpospolitej. Patronat nad wydarzeniem objął portal Myśl24.pl, serdecznie zapraszamy do udziału !

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy