Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Protest przeciw rządowi w Krakowie – 24 czerwca 2014

We wtorek, 24 czerwca br. ulicami Starego Miasta Krakowa przejdzie pochód protestacyjny środowisk konserwatywno- patriotycznych wyrażający sprzeciw wobec rządów Donalda Tuska oraz Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie zainicjowane przez Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, a współorganizowane przez  środowiska całej polskiej sceny konserwatywno- patriotycznej ma na celu wezwanie gabinetu Donalda Tuska do podania się do dymisji oraz uniemożliwienie rządzącym oraz mediom głównego nurtu zatuszowania afery związanej z taśmami opublikowanymi przez tygodnik „Wprost”.

Protest będzie otwarty dla każdego, komu zależy na zamanifestowaniu oburzenia wobec szkodliwych działań rządu. Demonstracja, którą zwołujemy, jest apelem do premiera Donalda Tuska by oszczędził, nam Polakom, wstydu, który przynoszą rządy kierowanego przez niego gabinetu i podał się do dymisji. Przyczyną tego wstydu są nie tylko ujawnione przez Wprost nagrania ale przede wszystkim styl, niekompetencja i brak skuteczności polityki reprezentowanego przez Donalda Tuska rządu. Przez cały okres siedmiu lat rządów gabinetu Donalda Tuska widoczne są duże uchybienia i zaniedbania dotyczące spraw polskiej racji stanu, a treść zakulisowych rozmów najważniejszych osób w państwie stała się egzemplifikacją stanu państwa polskiego pod rządami Donalda Tuska.

Protest rozpocznie się zbiórką uczestników o godzinie 19.00 pod Krzyżem Katyńskim na ulicy Grodzkiej. Trasa pochodu powiedzie przez ulicę Grodzką, Rynek Główny, Floriańską aż pod Urząd Marszałkowski na ulicy Basztowej. Wzdłuż trasy marszu zorganizowane zostaną cztery punkty, w których odczytywane będą cytaty uwiecznione na taśmach, będących powodem afery. Do cytatów dodane zostaną odpowiednie komentarze dotyczące efektów rządów Platformy Obywatelskiej. Zwieńczeniem wydarzenia będą przemówienia przedstawicieli głównych środowisk organizujących protest. W trakcie przemarszu skandowane będą hasła antyrządowe i antysystemowe. Całość trwać będzie około półtorej godziny. Będzie to legalna i całkowicie pokojowa manifestacja.

Głównym organizatorem protestu jest stowarzyszenie "Studenci dla Rzeczypospolitej", wśród partnerów inicjatywy znalazły się m.in takie organizacje jak: Młodzież Wszechpolska - Okręg Malopolski, KoLiber Kraków, Klub Republikański w Krakowie, Kongres Nowej Prawicy, Młodzi dla Polski, ONR Brygada Małopolska Obóz Narodowo-Radykalny, Unia Polityki Realnej - Kraków, NSZZ Solidarność Kraków czy też Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki

 

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy