Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Rafał A. Ziemkiewicz w Małopolsce (Tarnów, Gorlice, Kraków)- Zapraszamy!

Małopolskie Kluby kwartalnika "Myśl.pl" zapraszają na trzy autorskie spotkania z Rafałem A. Ziemkiewiczem oraz promocję jego najnowszej książki - "Jakie piękne samobójstwo". Kolejno w najbliższy wtorek, środę i czwartek odbędą się one w Tarnowie, Gorlicach oraz Krakowie. 

Spotkanie w Tarnowie, rozpocznie się we wtorek, 7 październikaPałacu Młodzieży w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 24, początek o godz. 17.30.

Spotkanie w Gorlicach zaplanowano na środę, 8 października w Kino-Teatrze "Wiarus", ul. Jagiełły 5, godz. 18.

Spotkanie w Krakowie, odbędzie się 9 października 2014 r., o godz. 17:00, w Auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ul. Westerplatte 11.

Rafał A. Ziemkiewicz to dziennikarz, publicysta i pisarz. Niestrudzony komentator życia społeczno - politycznego, wnikliwy obserwator ekonomiczny, autor wielu artykułów i książek m.in "Michnikowszczyzny", "Polactwa" czy "Myśli nowoczesnego endeka".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE! WSTĘP WOLNY !

 

Więcej na temat spotkań:

Tarnów:

https://www.facebook.com/events/798446893508939/?ref_dashboard_filter=upcoming

Gorlice:

https://www.facebook.com/events/812313712154778/?ref_dashboard_filter=upcoming

Kraków:

https://www.facebook.com/events/1499724270280918/?ref_dashboard_filter=upcoming

 

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy