Dziś jest środa, 18 października 2017 roku. Imieniny : Hanny, Klementyny, Łukasza

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Kresowy kalendarz kupujesz - Polaka na wschodzie ratujesz!

Rozpoczynamy sprzedaż kalendarzy cegiełek - 100 proc. dochodu przeznaczone na pomoc naszym rodakom na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Ty zyskujesz piękny kalendarz o kresowej tematyce, a my dzięki temu możemy pomagać potrzebującym rodakom!

Kalendarze można kupić osobiście we Wrocławiu lub poprzez portal Allegro. Cegiełka kosztuje 10 zł + koszty wysyłki w przypadku Allegro. Klikając w link, przechodzisz do zakupu kalendarza. Wybierz pakiet dla siebie, w przypadku jednej, dwóch i trzech sztuk za wysyłkę płacisz tyle samo. Przy zakupie 10 sztuk jednocześnie cena wysyłki nieznacznie rośnie.

Punkt stacjonarny znajduje się we Wrocławiu, u zbiegu ulicy Kotlarskiej oraz placu Nowy Targ. 
Kalendarz jest w formie naściennej. Wykonali go profesjonalni graficy. Oprócz stron typowo kalendarzowych, zawiera również kresowe kalendarium, zdjęcia z zabytkami i nekropoliami oraz naszymi rodakami, a także opis wszystkich cmentarzy remontowanych w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Może okazać się doskonałym prezentem na święta dla Twojego dziadka lub babci.

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy