Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Cele i zasady

Od 1989 minęło już 26 lat. Ludzie odpowiedzialni za rzekome obalenie komunizmu w Polsce powoli wchodzą w wiek "staruszków", którzy zapewne do tego momentu cieszą się, iż nigdy nie zostali osadzeni za zdradę stanu albo działanie na szkodę państwa. Niektórym owszem postawiono zarzuty, ale w zasadzie to tyle, bo o wyrokach skazujących mowy nie było… Również dla tych, którzy wydawali wyroki na robotników strajkujących w stoczni czy innych walczących z systemem miejscach.

Obalenie komunizmu było dla Polski wielką szansą. Polska gospodarka była w katastrofalnej sytuacji.  Wybierając plan reform Balcerowicza wybrano w teorii drogę modernizacji w stronę idei wolnorynkowych, w praktyce jednak dalszego rozwarstwienia społecznego. Utworzenie w 1991 Giełdy Papierów Wartościowych, wprowadzenie podatku dochodowego od osób fizycznych, a później podatku VAT mogło być dobrym rozwiązaniem, jednakże nowe podatki uderzały głównie w przedsiębiorców i zwyczajnych ludzi. Warto przypomnieć, iż zakłady prywatne przynosiły w 1992r. ponad polowe dochodu narodowego. A dzięki "małej przedsiębiorczości" najszybciej rozwijał się sektor usług. W 2005 r. usługi stanowiły aż 65% PKB. Pokazuje to, jak bardzo ważną sprawą było oddanie polskiej siły gospodarczej właśnie w ręce Polaków. Dobrze znane PGR'y stały się symbolem klęski lewackiej ideologii doprowadzającej do upadku majątkowego państwa, jak i moralnego społeczeństwa.

Dzisiejsza Polska musi dalej wyciągać ręce do małych i średnich przedsiębiorców. Budować fundamenty polskiej gospodarki opartej na firmach i zakładach inwestujących i rozwijających się w Polsce. Czas, aby nasze produkty podbijały zagraniczne rynki i budowały nasze marki. Decydującym czynnikiem będzie pójście krok dalej i zmienienie podatku dochodowego na podatek obrotowy. Da to impuls dla młodych wykształconych, pełnych ambicji przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Zagraniczne koncerny będą w końcu zmuszone do odprowadzania pieniędzy do Skarbu Państwa.

Młodzi ludzie nie tylko są zdeterminowani do naprawy sytuacji gospodarczej, w równym stopniu interesuje ich poczucie patriotyzmu, polskości. W zachodnich państwach promuje się multikulturowość, My Polacy powinniśmy najbardziej doceniać słowo wolność. Lata komunizmu niszczyły polską historię i kulturę. Wiele rzeczy było celowo manipulowane i wpajane społeczeństwu. Skutkiem tego są pogrzeby UBeckich zbrodniarzy i morderców polskich bohaterów. Do dzisiaj pobrzmiewają echa tej propagandy. Sprawa z nadaniem patronki wrocławskiemu liceum Danuty Siedzikównej "Inki" jest tego najlepszym przykładem.

Co rok odsetek obywateli poznających kłamstwa komunizmu i prawdę historii a ich wołanie staje się coraz głośniejsze. Oni będą współtworzyć partie polityczne oparte na zasadach sprawiedliwości, narodowej solidarności i dbałości o kulturę. Musimy bowiem pamiętać, z jednej strony o zmianach w gospodarce, z drugiej o własnej, narodowej świadomości. Siła, która daje tego gwarancję z pewnością jest - Ruch Narodowy, który jest spadkobiercą idei bohaterów walczących za niepodległość i nadzieją młodej generacji patriotów. Zapraszamy do nas!

 

Paweł Zalewski- student administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek Ruchu Narodowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy