Dziś jest środa, 18 października 2017 roku. Imieniny : Hanny, Klementyny, Łukasza

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

„Nowoczesna” propaganda

Nie podlega dyskusji fakt, że wybory prezydenckie dały początek stopniowym przemianom na polskiej scenie politycznej. Jeszcze większe ‘przetasowanie’ nastąpiło po ostatnich wyborach parlamentarnych. Wiadomo, iż dużą radość wśród środowisk prawicowych wzbudził brak lewicy w sejmie, jednak ataki na Narodowców nie słabną, a można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wzmocniły się w medialnej nagonce.


Ruch Kukiz’15 okazał się pewnym fenomenem po 25 latach trzymania w rękach władzy przez ciągle te same partie, nieco przemieniające się przy kolejnych wyborach. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że nie tylko to ugrupowanie jest postrzegane w społeczeństwie jako nowa alternatywa dla największych partii. Sama obecność w sejmie Nowoczesnej Ryszarda Petru świadczy o tym. Jednak tylko ludzie nie wgłębiający się w zakulisowość działania tej partii lub kierujący się jedynie przekazem medialnym, mogą oceniać to ugrupowanie jako w pełni nowe i przez to godne zaufania. Doskonale wiadomo, że ludzie tacy jak Leszek Balcerowicz czy sam lider Nowoczesnej Ryszard Petru są osobami od lat będącymi w otoczeniu tzw. rządzących elit. Wystarczy kilka kliknięć na klawiaturze by odnaleźć w internecie historię działalności tych polityków i zdjęcia sprzed lat świadczące o ich udziale w partiach kierujących już dawno naszym państwem. Myślę, iż było na ten temat już tak wiele powiedziane, że każdy rozsądnie myślący o losach państwa wie jakie osoby dostawały jedynki na listach Nowoczesnej.


To rozmijanie się narracji prezentowanej przez polityków partii Ryszarda Petru z faktami jakie są powszechnie znane, nie przeszkadza jednak nawet przedstawicielom jej młodzieżówki w kierowaniu nieprawdziwych oskarżeń w stronę Ruchu Narodowego. Określenia pokroju „brunatnych koszul” itp. są używane przez nich nawet publicznie, kiedy zabierają głos na antenie Telewizji Polskiej. Świadczy to po pierwsze albo o braku elementarnej wiedzy z historii lub chęci manipulowania opinią publiczną posługując się kłamstwami na temat młodych polskich patriotów. Obóz skupiony wokół Romana Dmowskiego daleki jest od ideologii nazizmu. Myśląc racjonalnie, trzeba zadać sobie pytanie czy może ktoś popierać hilteryzm równocześnie hołdując Polskim Bohaterom walczącym z okupantem? Wystarczy przyjść 1 sierpnia do centrum któregoś z większych polskich miast by zobaczyć jak Narodowcy czczą pamięć żołnierzy ginących z rąk hitlerowców. Ponadto na wielu manifestacjach organizowanych przez ludzi związanych z Ruchem Narodowym słychać hasło brzmiące „Żadne swasty, sierpy, młoty nie są znakiem patrioty!”.


Jednak to właśnie wykrzykiwane przez nas hasła na ostatnim Marszu Niepodległości posłużyły jako argument młodzieżówce Nowoczesnej do obrony swoich racji. Stwierdzili bowiem, że padały tam hasła nawołujące do nienawiści. Na temat hasła „Polska dla Polaków” znaleźć można na stronie Myśl24.pl inne wypowiedzi i każdy racjonalnie myślący o bezpieczeństwie Polski zrozumie jego sens. Czy więc inne hasła mówiące o podmiotowości naszego państwa świadczą o nienawiści do kogokolwiek? Oczywiście, że nie! Chęć dbania o pokój i bezpieczeństwo na naszych ziemiach nie jest nawoływaniem do prześladowania innych. Tworzenie fałszywego wizerunku Polskich Patriotów – czy to jest nowoczesne? Moim zdaniem opowieści o takich metodach działania każdy usłyszy od ludzi represjonowanych w czasach poprzedniego systemu. Przedstawiciele Nowoczesnej Ryszarda Petru zapominają chyba o tym, że nie tylko oskarżenia o służenie bankom mogą być fałszywe i niedozwolone.


Na koniec warto wspomnieć też o partii Razem, o której od nie tak dawna jest głośno. Bowiem jej przedstawiciele również publicznie określają Ruch Narodowy jako ugrupowanie szerzące faszystowską ideologię. Jednym z głównych powodów ma być współpraca RN z innymi ugrupowaniami w Europie, dbającymi o swój interes narodowy. Troska o bezpieczeństwo swoich rodaków jest jak rozumiem dla partii Razem przejawem rasizmu i jednoznaczna z głoszeniem faszystowskich/nazistowiskich haseł. Oskarżenia te zakłamują fakty i brzmią po prostu głupio, zwłaszcza że przedstawiciele partii Razem zdają się nie zważać zbytnio uwagi na fakt, że również szerzenie ideologii komunizmu jest w naszym kraju zakazane.


Michał Barnaś - członek małopolskich struktur Ruchu Narodowego

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy