Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Liderzy Ruchu Narodowego komentują wyniki wyborów

Jakkolwiek wciąż trwające problemy PKW z podaniem, a jak mówią złośliwi, ustaleniem wyników wyborów o zdanie na temat pierwszych prognoz wyborczych zapytaliśmy członków Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Robert Winnicki: „Sondażowe 1.7% dla Ruchu Narodowego w wyborach samorządowych to wynik poniżej naszych aspiracji, ale niezły zważywszy na okoliczności. [...] Gratulacje dla kolegi Mariana Kowalskiego, który z 3.7% wyprzedził w Lublinie m.in. lewicę. Mój wynik we Wrocławiu mniej więcej taki jak poparcie dla RN w kraju, przy czym elektoratem “podzieliliśmy” się z bratnim kandydatem i komitetem Solidarności Walczącej. Mocno zredukowaliśmy dystans do eurosceptycznej konkurencji z KNP. [...]

Jeśli potwierdzą się informacje sondażowe, będzie to oznaczało, że poparło nas blisko ćwierć miliona Polaków – dwa i pół razy więcej niż w maju! Będziemy starać się utrzymać to tempo zwiększania poparcia w przyszłym roku i walczyć o wejście formacji narodowej do parlamentu RP.

Osiągnęliśmy skromny, ale zauważalny sukces. Jeżeli co wybory będziemy zwiększali dwukrotnie swój stan posiadania, to w przyszłym roku wejdziemy do Sejmu, to jest cel, który mamy. W przyszłym roku czeka nas kilka bitew politycznych. Oprócz wyborów będziemy walczyć m.in. o ochronę polskiej ziemi przed wykupem.”

Witold Tumanowicz: „Byliśmy jedynym bezpartyjnym, ogólnopolskim komitetem wyborczym. Udało się nam to co nie udało się Ruchowi Palikota pomimo tego iż ta partia ma wielomilionowe dotacje. Rozwój organizacyjny RN jest widoczny. Teraz przystępujemy do kolejnego etapu. Zakładamy struktury partyjne oraz musimy wyłonić narodowego kandydata na Prezydenta!

Po Marszu Niepodległości jak zwykle rośnie zainteresowanie przystąpieniem do naszych organizacji. Młodzież Wszechpolska i ONR ma zadanie uformować młodych ludzi w duchu wartości katolickich i narodowych. Codzienna praca społeczna musi być ich priorytetem.”

Artur Zawisza: „Ruch Narodowy potwierdził dojrzałość wyborczą. Po raz drugi w tym roku wziął udział w wyborach jako ogólnopolski komitet wyborczy. Mimo iż najmłodszy stażem i wiekiem oraz najuboższy ze wszystkich, zdobył około ćwierć miliona głosów. W porównaniu do niespełna stu tysięcy w maju – teraz zyskaliśmy dziesiątki tysięcy głosów. Po raz ostatni wystąpiliśmy jako komitet wyborczy wyborców, gdyż obecnie rejestrujemy partię polityczną w pełni uznawaną przez ordynację wyborczą.

Przed nami wybory roku 2015 – parlamentarne i prezydenckie. Weźmiemy udział w jednych i drugich, stawiając sobie realny cel przekroczenia sejmowego progu wyborczego. Nasi kandydaci nabierają doświadczenia i pewności siebie, choć większość z nich kandydowała po raz pierwszy w życiu. W mojej ocenie Ruch Narodowy jest częścią szerszego zjawiska w postaci buntu antyukładowego w naszym kraju, czego skutkiem jest porażka Platformy Obywatelskiej i klęska obu lewic. Ruch Narodowy jest awangardą tego procesu. Teraz przed nami zadanie połączenia żywiołowej dynamiki społecznej z rozważnymi propozycjami programowymi. Wszystko przed nami.”

Krzysztof Bosak: „Dziękuję wszystkim, którzy skreślając kandydatów do sejmików oddali głos na kandydatów z list KWW Ruch Narodowy. Dzięki Wam wyraźnie poprawiliśmy wynik, czego nikt nam nie wróżył. Co więcej – wszystko wskazuje na to, że mamy lepszą dynamikę wzrostu niż nasi koledzy z KNP. Pozyskaliśmy ok. 140 tys. nowych wyborców, którzy po raz pierwszy oddali na RN swój głos i poprawiliśmy wynik w ujęciu procentowym! (do 1,7%) Niektórzy wyraźnie wyprzedzili stawkę, np. Marian Kowalski w Lublinie [...]

Idziemy więc do przodu, konsekwentnie, miarowo, równymi i przemyślanymi krokami. Media głównego nurtu sprzyjać nam nie będą. Dziś dla przykładu byliśmy jedynym ogólnopolskim środowiskiem politycznym, które Jarosław Kuźniar pominął w studiu wyborczym TVN24. Dlatego czeka nas dlasza ciężka praca, którą nadal będziemy wykonywać wyłącznie za własne pieniądze. Jestem optymistą, bo wiem że na tym polu mamy po prostu największe i najdłuższe doświadczenie. Tak więc dzięki za ten etap i walka trwa!”

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy