Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Idzie Antykomuna! Zapraszamy do Łodzi

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja inicjatywy Idzie Antykomuna. Wydarzenie organizowane jest już tradycyjnie od kilku lat w Łodzi. Jak co roku datę 13 grudnia poprzedzają wykłady, sondy uliczne itp. Natomiast kulminacją inicjatywy jest oczywiście rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg wydarzeń na które serdecznie Państwa zapraszamy. Jesteśmy otwarci także na współpracę i będziemy bardzo wdzięczni za promowanie naszego wydarzenia. Zwracam uwagę, iż staramy się zachować jak najbardziej społeczną i otwartą formę inicjatywy Idzie Antykomuna, dlatego rezygnujemy chociażby z szyldów partyjnych itp. Pozostawiając same loga organizacji młodzieżowych, czy stowarzyszeń. Poniżej zamieszczam program tegorocznej Antykomuny, potrzebne grafiki oraz adresy stron internetowych.

 

PLAN WYDARZEŃ 13 GRUDNIA W ŁODZI:

11:00 - "WALCZY ANTYKOMUNA o puchar im. Tadeusz Łabędzkiego"

Turniej piłki nożnej o puchar im. przedwojennego działacza Stronnictwa Narodowego, redaktora naczelnego "Wszechpolaka". Jednego z przywódców Narodowo-Ludowej Organizacji Wojskowej. W 1946 roku aresztowanego w Łodzi podczas zasadzki UB, a następnie zabitego przez komunistów.

Wpisowe na turniej wynosi 10 zł od zawodnika. Dla zwycięskiej drużyny przewidziane atrakcyjne tematyczne nagrody!

Zgłoszenia w sprawie wystawienia drużyny (5 zawodników+ bramkarz+ rezerwowi): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

17:00 - "IDZIE ANTYKOMUNA"

Manifestacja rozpoczyna się o godz. 17:00 przy Piotrkowskiej 104, przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi, gdzie znajdują się dwie wmurowane tablice sławiące "wyzwolicieli" z Armii Czerwonej, które do dziś nie zostały usunięte. Marsz ma na celu upamiętnienie ofiar stanu wojennego, wyrażenie sprzeciwu wobec unijnego federalizmu oraz zamanifestowanie walki z tzw. "nową komuną" dziś przefarbowanymi lisami z czerwonych komunistycznych zbrodniczych barw na różowe barwy tolerancji, europejskości oraz tzw. "walki z faszyzmem".

20:00 - "GRA ANTYKOMUNA"

Po manifestacji, jak zawsze specjalnie dla Was przygotowaliśmy koncert patriotycznego rapu i rocka przeciw komunie!

Tak jak w roku ubiegłym po opłaceniu kosztów związanych z przygotowaniem koncertu pieniądze zostaną przekazane na organizację świąt Bożego Narodzenia w jednym z łódzkich Domów Dziecka.

13 grudnia w Łodzi zagrają:

- Warholy

- Gan

- IRYDION

- Basti

- Rete

- Lukasyno

Wejściówki (koszt pokrycia wynajęcia lokalu oraz opłacenia artystów):

- 30 zł przedsprzedaż (będą w najbliższych dniach dostępne promocje!)

- 40 zł w dniu imprezy

Zgłoszenia w sprawie nabycia wejściówek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejsce imprezy:

Miejsce koncertu ze względów bezpieczeństwa podamy na zakończenie manifestacji Idzie Antykomuna. Jeśli ktoś będzie chciał przyjść tylko na koncert to drogą mailową przekażemy mu informację w którym miejscu i o której godzinie zostaną podstawione specjalne autokary, które przewiozą wszystkich na miejsce koncertu.

JAK POKAZAŁ MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, OBCHODY ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, CZY MARSZE PILECKIEGO, SPOŁECZNE INICJATYWY MAJĄ SENS! WSZYSTKICH PODZIELAJĄCYCH NASZE WARTOŚCI SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ŁODZI!

 

http://idzieantykomunalodz.blogspot.com/

 

Adam Małecki

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy