Dziś jest wtorek, 21 listopada 2017 roku. Imieniny : Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

To prezes zdecyduje o końcu prezesa

Prof. Andrzej Nowak z Krakowa, mocno admirowany i hołubiony przez Prawo i Sprawiedliwość, raczył był powiedzieć, że król, czyli Jarosław Kaczyński, jest nagi. Nagi w tym sensie, że wszedł w okres, w którym Polacy na chleb zaczynają mówić bep, a na muchy tapty.

Pan profesor chlapnął to co chlapnął w postaci listu skierowanego do delegatów na konwencję wyborczą PiS-u, więc od razu zrobiło się przeuroczo. W liście pan profesor dał ponieść się marzeniu, że polska prawica powinna otworzyć się na nowych ludzi, którzy będą w stanie pokierować sprawami państwa, pijąc bezceremonialnie do pana prezesa. Powiało autentyczną herezją.

Wprawdzie w Polsce nie bardzo wiadomo, co jest prawicą, a co nią nie jest, ale jakaś myśl w liście pana profesora przecież jest. Powątpiewać jednak należy, czy aby śladem tej myśli podążą adresaci listu, którzy być może in pectore a nawet in gremio nawet się z nią zgadzają, gdyż za sprawą rozpoczynającego się wyborczego rykowiska, polegającego z grubsza na zaciętym mordobiciu w dostępie do miejsc biorących, wolą z jakąkolwiek myślą bluźnierczą, a co dopiero czynem, przezornie się nie afiszować.

Że głos pana profesora raczej na pewno pozostanie na puszczy, świadczy rychła wypowiedź rzecznika PiS-u pana Mastalerka, który jak na zawodowego handlarza wazeliną przystało, nakłapał publicznie w żywe oczy, że kondycja pana prezesa zdecydowanie przewyższa kondycję jego i Hofmana razem wziętych. Chodzi rzecz jasna o czasy, kiedy Hofman beztrosko zażywał obecności w PiS-ie, czerpiąc niewysłowioną radość z czatowania na wycieraczce prezesa, dzieloną wespół z prezesowym kotem.

Rozwiał tym samym Mastalerek piękne marzenie pana profesora. A to dlatego, że Europa zna przypadki sprawowania rządów przez zażywnych staruszków, którzy swoim narodom nieśli dobrobyt, prestiż i poważanie. A właśnie kimś takim jest pan prezes, którego umysł ponadto wyprzedza o kilka długości najszybsze mózgi zasiadające w radzie politycznej PiS-u, wiec o czym w ogóle mowa. I dopóki pan prezes sam nie powie, że czas zluzować, to nikt nie będzie panu prezesowi głowy zawracać takimi duperelami jak wiek.

Domyślić się więc można, że od dzisiaj oficjalny przekaz dnia w Prawie i Sprawiedliwości brzmi taki:

„Pan profesor, to wybitny znawca Rosji, z którego diagnozami w tej sprawie PiS się zgadza. Niemniej w sprawach polityki krajowej, a zwłaszcza w odniesieniu do osoby Jarosława Kaczyńskiego, poglądy pana profesora są jego osobistymi poglądami, które nie są podzielane przez Prawo i Sprawiedliwość.”

Tłumacząc to na język praktyczny, komunikat brzmi tak:

„Uwaga! Do wszystkich struktur! Wykryto ukrytego wroga, działającego na obrzeżach partii! Udało zapobiec się infekcji, która wykorzystując chwilową lukę w układzie odpornościowym partii, próbowała zaatakować nasz zdrowy organizm. Wszystkich, którzy mieli do czynienia z infektantem, trzeba odszukać, wyizolować, a następnie poddać kwarantannie. Infektanta z kolei należy otoczyć kordonem sanitarnym, pozbawiając możliwości rozsiewania infekcji. Szczerskiemu, którego infektant wymienił jako następcę Prezesa, bacznie się przyglądać i z oka nie spuszczać. Wykonać!”

 

Maciej Eckardt- politolog i samorządowiec. Publicysta  „Myśl.pl” i portalu Prawica.net. Założyciel i prezes Towarzystwa Kamrackiego, dumny ojciec trojaczków.

 

 

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy