Dziś jest środa, 22 listopada 2017 roku. Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

REKLAMA

Kwartalnik Myśl.pl

Kika tygodni temu jeden z prawicowych publicystów stwierdził, że „kultura prawicy nie interesuje, prawica jej nie rozumie i zrozumieć nie chce. Wydaje się, że kultura jest z założenia neutralna, a próby jej analizy i współtworzenia podejmuje tylko lewa strona”. Czy miał rację? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto jej jednak poszukać. Jeszcze ważniejszym zadaniem wydaje się być zrozumienie, czym jest kultura i jakie znaczenie może odegrać w zachęcaniu Polaków do społeczno-politycznej aktywności i odpowiedzialności. Nie chodzi tu jednak o groteskowy, czasem wręcz zaściankowy, produkt kulturopodobny, serwowany nam jakże często przez tak zwane media „niezależne”, ale o coś, co może stanowić trwały fundament zmian naszego narodu i państwa.


W numerze, który właśnie oddaliśmy do Państwa rąk, staramy się pokazać współczesne,  popkulturowe próby łączenia kultury z patriotyzmem. To muzyka hip-hopowa, grafika oraz inne nowoczesne formy wyrazu artystycznego. Liczymy na to, że numeru inicjatywy, o których piszemy, przysłużą się zwycięstwu narodowo-konserwatywnej prawicy na froncie walki o sztukę, kulturę i wychowanie. Oby rację miał Łukasz Moczydłowski, którego tekst pt. „Czas stworzyć manifest antyantysztuki!”, otwierający dyskusję na łamach niniejszego numeru, kończy się refleksją:  „Wydaje się, że przy takim programie sztuki nowoczesnej Polacy ze swoim głęboko zakodowanym, często nieuświadomionym pierwiastkiem buntu i znacznie powolniej biegnącymi procesami rozpadu, niż ma to miejsce u naszych zachodnich braci, świetnie nadają się do poniesienia płomienia irredenty przeciwko współczesnej antysztuce. Być może właśnie walka o nową sztukę pozwoli nam w końcu odrzucić – wraz z lewicową poprawnością polityczną – duszący nas od wieków kompleks pawia i papugi”.

W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwa uwadze teksty z zakresu geopolityki: artykuł dr. Wojciecha Turka pt. „Od Pax americana do świata wielobiegunowego” oraz Krzysztofa Lalika zatytułowany „I’m not Charlie, not terrorist, not Muslim, but from Europe” . Poza tym jak zwykle sporo miejsca poświęcamy sprawom idei, polityki oraz historii. Przybliżamy także działania Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej – kolejnego środowiska, z którym nawiązaliśmy aktywną i owocną współpracę.

W imieniu całej redakcji życzę miłej lektury!
Krzysztof Tenerowicz
Redaktor naczelny „Myśl.pl”

 

Więcej…

_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
_self
01/42 
start stop bwd fwd

MyślTV

FACEBOOK

Dziękuję, Panie Palikot!

Na naszych oczach dobiega właśnie końca polityczny żywot (Twojego) Ruchu Palikota. Kończy tak, jak zaczynał. Brzydko. Tym razem jednak jego nazwisko warto pisać dużą literą nie tylko ze względu na ogólnie przyjęte zasady, ale także dla uhonorowania wielkich zasług posła z Biłgoraja dla Polski. Nikt bowiem tak skutecznie jak on nie obnażył głupoty, tandeciarstwa i fałszu polskiej lewicy.

Gdyby Palikota nie było, trzeba byłoby go stworzyć. Dlaczego? Otóż w nieco ponad trzy lata pokazał on, co czeka Polskę w przypadku objęcia rządów przez „postępową, świecką i europejską” formację polityczną. Żenada, obciach i kompromitacja.

Czy ktoś jeszcze pamięta, jak Janusz Palikot mówił: „Takie myślenie, że naszą dumą narodową, naszym orężem w utrzymaniu się jako naród są armie, jest błędne. Czy rzeczywiście wojsko stanowi o tym, czy to dzięki wojsku przetrwaliśmy setki lat niewoli, czy nie dzięki Miłoszowi i innym poetom, którzy są pochowani także na Wawelu”? Słowa te, zwłaszcza w kontekście wydarzeń na Ukrainie, to szczyt politycznego wizjonerstwa honorowego obywatela Biłgoraja.

W ramach kulturalnej ofensywy na swoje listy zaprosił symbol taktu, wyczucia i dobrych manier – Ewę Wójciak, która wybór papieża Franciszka przyjęła stwierdzeniem: „No i wybrali ch**a, który donosił wojskowym na lewicujących księży”. Nieco wcześniej sam Palikot, wypowiadając się na temat prezydenta RP, stwierdził jak na prawdziwego miłośnika Miłosza przystało: „Ja uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama”.  

Postęp lansowany przez Palikota długo miał twarz Krzysztofa Bęgowskiego vel Anny Grodzkiej, co miało ten zbawienny wpływ na polskie społeczeństwo, że na podobną ofensywę poczekamy minimum 10-15 lat.

W międzyczasie „oświecony Janusz” brał udział w „Marszu Wyzwolenia Konopi”, a nawet, jak twierdzą niektórzy i mają dowodzić nagrania, sam palił jointa. Samo zdrowie. Podobnie jak wsparcie dla Jana Hartmana, którego jednak w końcu usunięto z partii, gdyż, cytując rzecznika formacji, „pan profesor postawił nas w sytuacji bez wyjścia. W obliczu tego skandalicznego wpisu nie mogliśmy zachować się inaczej”. Rzecz dotyczyła tekstu o kazirodztwie.

Nie sposób nie docenić też obrony praw pracowniczych, które przejawiają się, jeśli wierzyć posłowi Rozenkowi i kilku jego kolegom, brakiem opłacania składek ZUS-owskich od wynagrodzeń pracowników zatrudnionych przez klub parlamentarny Palikota.

Pomniejszych zasług, skandali i happeningów nie ma sensu przypominać. Warto jednak pamiętać, że to, co zaserwował nam Palikot, jest jednym z fundamentów społecznego sprzeciwu i politycznego otrzeźwienia tysięcy ludzi, zwłaszcza młodych. Bez jego szopek trudniej będzie pokazać w praktyce postęp i nowoczesność w wydaniu lewicy i liberałów.

Pierwszy krok w budzeniu społeczeństwa w dużej mierze zawdzięczamy Palikotowi. Kolejne, które w życie społeczno-polityczne zaangażują nie tysiące, a miliony, musimy wykonać sami.  

 

Krzysztof Tenerowicz – członek zarządu głównego Ruchu Narodowego, redaktor naczelny kwartalnika „Myśl.pl”, prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. 

 

Fot. pochodzi z pl.wikipedia.org

 

 

 

FacebookTwitter

Kwartalnik


Partnerzy
portalu

 

Polecamy